Sajam lovstva u Nitri, Slovačka

Lovački savez Vojvodine
JAVNI POZIV – OGLAS
12.sep 2022.

U slovačkom gradu Nitri se u periodu od 18.-21. avgusta održava tradicionalni medjunarodni Sajam lovstva pod nazivom ’Lovstvo i prieoda 2022.’ Ova sajamska manifestacija je regionalne važnosti u smislu izlagača, posvećena je centralnoj i jugoistočnoj Evropi i lovstvu tog regiona kojem mi geografski pripadamo. Organizator ove manifestacije je Lovačka komora Slovačke, koju predstavlja g. Imrih Šuba, koji je ujedno i jedan od podpredsednika CIC, svetske lovačke asocijacije. Pored prezentacije lovačkih trofeja, lovne ponude i svega ostalog vezano za lovstvo neke od država, u okviru sajma će biti održan i niz stručnih predavanja, izlaganja i diskusija vezanih za problematiku održivog lovnog gazdovanja. Izmedju ostalog, biće prezentovano stručno predavanje ing. Milenka Zeremskog na temu šteta u poljoprivredi i problematike gazdovanja sa divljom svinjom, a prezentator će biti Sanja Momčilović Bognič, predsednica nacinalne delegacije Srbije u CIC i zamenik predsednika LSV.

Lovstvo Srbije će na ovom prilično važnom sajmu po pozivu domaćina kao član CIC predstavljati Lovački savez Vojvodine predvodjen predsednikom LSV Željkom Sušecom. Po prirodi svog posla u poseti sajmu biće prisutni i najvažniji ljudi iz JP Vojvodinašume /generalni direktor Roland Kokai i pomoćnik direktora za lovstvo Branislav Stankov/ koji će, sigurni smo, imati šta da u poslovnim kontaktima pokažu i urade naročito vezano za gazdovanje sa jelenskom divljači i muflonima. Takodje ništa manje važno će biti prisustvo odgovornih ljudi iz pokrajinskog Sekretarijata za poljprivredu Vojvodine, nadležnih za lovstvo, koje predvodi Milan Dozet, pomoćnik pokr. sekretara za lovstvo.

Ceo nastup LSV na sajmu i Nitri će biti svojevrstan in memorijam omaž legendarnom majstoru fotografije prirode i divljači Jaroslavu Papu koji je nedavno preminuo. Neke od najboljih fotografija divljači iz legata Jaroslava Papa će, uz lovačke trofeje, biti izložene na štandu LSV.